Preaload Image
Back
operator wózka

Jak wygląda kurs na operatora wózka widłowego?

W żadnym magazynie czy zakładzie produkcyjnym nie może zabraknąć wózka widłowego. Ten pojazd wykorzystuje się w transporcie bliskim. Służy do podnoszenia i przewożenia materiałów na stosunkowo krótkie odległości. Rozładunku i załadunku towarów przy wykorzystaniu tego urządzenia mogą dokonywać jedynie przeszkoleni operatorzy. Uprawnienia do tego uzyskują po ukończeniu stosownego kursu na operatora wózka widłowego. Interesuje Cię takie szkolenie? Sprawdź, jak ono wygląda.

monter

Jak przebiega kurs montera rusztowań?

Korzystanie z kursów i szkoleń to jeden ze sposobów na zyskanie nowych kompetencji, a co za tym idzie na zdobycie uznania pracodawcy. Zawody, które są obecnie najbardziej poszukiwane to m.in. osoby obsługujące maszyny budowlane, a także specjaliści posiadający uprawienia do montażu rusztowań.  Jak zdobyć takie uprawienia? I jak przebiega kurs na montera rusztowań? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

walec drogowy

Jakie warunki musi spełniać operator walca drogowego?

Praca z zaawansowanymi, dużymi pod względem wymiarów sprzętami budowlanymi to zadanie wymagające wiedzy i doświadczenia. Aby wykonywać swoją rolę sprawnie i bezpiecznie konieczne jest więc przejście odpowiedniego szkolenia. Taki kurs konieczny jest m.in. w przypadku walców drogowych. Jednak jakie jeszcze predyspozycje powinien posiadać operator tej maszyny? I jakie zagadnienia poruszane są na kursie? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

szkolenia pracowników

Czym są uprawnienia UDT?

Praca w charakterze operatora sprzętu budowlanego jest ciekawą opcją jeśli szukamy stabilnego, przyszłościowego i dobrze płatnego zatrudnienia. Aby jednak kierowanie takimi maszynami było możliwe, konieczne jest odbycie odpowiedniego szkolenia i uzyskanie określonych uprawnień. Chodzi przede wszystkim o uprawnienia przyznawane przez UDT, czyli Urząd Dozoru Technicznego. Co warto o nich wiedzieć? I jakie maszyny wymagają zdobycia takich uprawnień? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.

wózek widłowy

Jakie uprawnienia trzeba mieć na wózek widłowy?

Popyt na specjalistów umiejących obsługiwać wózek widłowy wciąż rośnie, a zawody wymagające tej umiejętności dzięki wysokim zarobkom przyciągają rzesze chętnych. By móc legalnie i bezpiecznie pracować z wózkiem widłowym, należy przedstawić podczas podpisywania umowy o pracę niezbędne uprawnienia. Użycie wózka widłowego przez osobę bez ważnych uprawnień Urzędu Dozoru Technicznego grozi dotkliwą karą finansową nakładaną nie tylko  na operatora, ale i pracodawcę. Dotyczy to zarówno stałej pracy, jak również choćby okazjonalnego użycia maszyny lub zastępstwa.

łyżka od koparki

Co należy wiedzieć o uprawnieniach na koparkę?

Operator koparki to obecnie tzw. zawód deficytowy. Oznacza to, że brakuje osób z odpowiednimi uprawnieniami pozwalającymi na wykonywanie obowiązków zawodowych na tym stanowisku. Jest to więc doskonały moment na zdobycie ich i rozpoczęcie dobrze płatnej, pewnej pracy bez obawy o dużą konkurencję. By móc legalnie pracować jako operator koparki jest to niezbędne. Należy jednak pamiętać, że egzaminy poprzedzane są zawsze kursami, na których wykwalifikowani i doświadczeni specjaliści przekazują kursantom wiedzę teoretyczną i praktyczną, dzięki czemu ich późniejsza praca będzie efektywna i bezpieczna.

pl_PLPolish
Verified by MonsterInsights